Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven / Taśma uszczelniająca

Taśma uszczelniająca
z pianki

 

 

Do betonu, stali i drewna

Taśma uszczelniająca COMPRESS BAND od Den Braven to produkt służący uszczelnianiu wszelkiego rodzaju przestrzeni między elementami budowlanymi.

 

COMPRESS BAND sprawdzi się znakomicie jako taśma do uszczelniania okien, ram okiennych i parapetów, a także w montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Jest niezastąpiona w uzupełnianiu szczelin w oknach połaciowych, świetlikach, włazach dachowych, wszelkiego rodzaju pokryciach i okładzinach dachowych, a także w kominach czy kolektorach.Pomoże uszczelnić także złącza i elewację z tzw. „wielkiej płyty”.

 

Taśma z pianki poliuretanowej znakomicie poprawia szczelność dociepleń w budynkach, stosowana jest także w systemach klimatyzacji i wentylacji. Jest to produkt samorozprężny – taśma po rozwinięciu wypełnia dokładnie przestrzeń roboczą. Taśma posiada bardzo dobrą pamięć kształtu, dzięki czemu nie wycieka ze szczelin i nie pęka.

Odporna na niekorzystne warunki

Taśma piankowa proponowana przez Den Braven doskonale chroni przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: opadami i wilgotnym powietrzem, jednocześnie przepuszczając parę wodną na zewnątrz. Zabezpiecza spoiny przed przedostaniem się zanieczyszczeń, jest odporna na przeciągi i hałasy. Wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży.

 

Aby zapewnić estetyczny efekt na uszczelnianej powierzchni, można ją pokryć farbą, tynkiem czy silikonami. Produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, łatwy w użyciu, nieplamiący. Pokrycie specjalnym impregnatem z dyspresją akrylową wiąże wodę, przez co taśma służy przez wiele lat.

 

Samorozprężna taśma uszczelniająca to dobry wybór zarówno w przypadku uszczelniania przegród pionowych – ścian, stropów, sufitów, jak i poziomych – posadzek, parkingów, pasów startowych. Ma niemal nieograniczone zastosowanie – z powodzeniem doszczelni nawet konstrukcje wykonane ze stali i drewna (np. elementy małej architektury w ogrodzie).

  •