Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven / Taśma dekarska

Taśma dekarska,
aluminiowa

 

 

Wszechstronne zastosowanie produktu

Taśma dekarska przyda się nie tylko do uszczelniania dachów, okien, świetlików czy parapetów, ale także do różnego rodzaju napraw uszkodzeń i uszczelniania w przemyśle, transporcie, rzemiośle czy na użytek domowy. Samoprzylepna taśma Den Braven dostępna jest w dwóch rodzajach:

  • taśma dekarska aluminiowa,
  • taśma dekarska kolorowa.

 

Taśma kolorowa ma równie szerokie zastosowanie. Obie taśmy dekarskie są:

  • samoprzylepne,
  • posiadają właściwości samouszczelniające

Rozszerzalność bitumów w warstwie spodniej taśm powoduje samoczynne naprawienie się drobnych uszkodzeń np. po przecięciu czy wbiciu gwoździa.

 

Właściwości taśm dekarskich Den Braven

Taśma aluminiowa została wyprodukowana na bazie mieszaniny bitumów i żywic syntetycznych. Pokryta aluminiowym filmem i powłoką poliestrową stanowi doskonałe uzupełnienie izolacji przeciwwodnych. Z powodzeniem może zastąpić i uzupełnić obróbki blacharskie w oknach, lukarnach, kominach wentylacyjnych, krawędziach dachów, balkonów czy tarasów. Uszczelni szwy i miejsca narażone na kontakt z wodą w pokryciach dachowych wykonanych z papy czy płyt bitumicznych.

 

Taśmy dekarskie są bardzo trwałe, dzięki czemu może wypełnić nimi połączenia w blachach profilowanych, konstrukcjach stalowych i wszelkich innych rodzajach pokryć dachowych – szczególnie na styku różnych materiałów, gdzie mogą pojawić się zacieki.