Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven /produkty-ogniochronne

Produkty ogniochronne

 

Ochrona i izloacja

Uszczelnianie wszelkich szczelin, pęknięć, połączeń, chronią przed ogniem i zabezpieczają przed skutkami pożaru. Produkty ogniochronne Den Braven, takie jak pianki i silikony są trudno zapalne i zabezpieczają przed ogniem.

 

Obok swoich właściwości ogniochronnych, piany Den Braven Gun Foam Fire i Pur Foam Fire stanowią także dobrą izolację dźwiękową, termiczną i przeciwwilgociową. Ponadto piany te wyróżniają się wysoką przyczepnością do powierzchni: ceramicznych, betonowych a także tynków. Produkty ogniochronne Den Braven są zgodne z norma PN-EN 13501-1(klasa reakcji na ogien „B”dla pian i silikonu oraz „A” dla uszczelniacza 1300 ºC)

Idealne do kominków i pieców

Specjalnie z myślą o budowie i wykończeniu kominków, pieców i palenisk powstał Uszczelniacz Fire, produkt ogniotrwały cement 1300°C. Wyrób sprawdza się także przy łączeniu kafli i bloczków ceglanych podczas stawiania pieców czy wędzarni. Produkt wykazuje odporność nie tylko na ekstremalnie wysokie temperatury i bezposredni kontakt z ogniem, ale również na działanie gazów: SO², SO³ i NO².

 

Po aplikacji tworzy sztywne spojenie, które przy prawidłowej konserwacji nie ulega kruszeniu czy pękaniu. Produktu nie wolno stosować w miejscach trwale narażonych na działanie wody.