Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven / Pianki poliuretanowe

Pianki poliuretanowe
budowalne

 

 

Pianka neutralna chemicznie

Pianki poliuretanowe Den Braven znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, pracach remontowo-wykończeniowych oraz do wypełniania powstałych szczelin. Po aplikacji pianka zwiększa swoją objętość, dlatego powinna być stosowana do twardych, stabilnych elementów, które nie ulegną uszkodzeniu ani odkształceniu w wyniku naporu pianki.

 

W przypadku delikatnych elementów warto zastosować piankę niskorozprężną, która nie stanowi dużej siły naporu. Pianka jest bezpiecznym produktem, który nie wydziela szkodliwych oparów chemicznych ani nie zawiera formaldehydu.

 

Remonty i prace wykończeniowe mogą być prowadzone przez cały rok. Aby zapewnić sobie skuteczność uszczelniania, wystarczy wybrać piankę dostosowaną do odpowiednich warunków zewnętrznych oraz typu powierzchni.

Specjalnie z myślą o remontach i pracach przeprowadzanych zimą powstały pianki Winterfoam i PVC-WINTERFOAM, które zachowują w pełni swoje właściwości także przy nakładaniu ich w ujemnych temperaturach.

Wiele zastosowań pianek poliuretanowych

Pianki poliuretanowe stanowią nie tylko wypełnienie szczelin, ale również izolację akustyczną, termiczną i ochronę przed wilgocią.

 

Produkt odporny jest na wpływ czynników zewnętrznych, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany do uszczelniania elementów na zewnątrz budynku czy też w wilgotnych, nieogrzewanych pomieszczeniach – piwnicach, garażach.

 

Den Braven oferuje: