Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven / Impregnaty do drewna

Impregnaty
do drewna

 

Niezawodne środki impregnujące do drewna

Impregnaty Den Braven polecane są do ochrony drewna budowlanego oraz drewnianych elementów wykończenia wnętrz. Są to skuteczne środki zabezpieczające przed powstawaniem grzybów i pleśni oraz przed działaniem owadów. Impregnat do drewna jest środkiem chroniącym przed działaniem wilgoci, nie ulega przy tym wymywaniu, dlatego polecany jest także do drewna narażonego na opady atmosferyczne.

 

Impregnator Środek Grzybobójczy dostępny jest w formie rozcieńczonej lub w formie:

 

  • koncentratu 1:9
  • koncentratu 1:19

 

Impregnowanie z użyciem środków Den Braven pozwala zachować drewno w nienaruszonym stanie na wiele lat. Mimo silnego działania antygrzybiczego, preparat nie wydziela szkodliwych oparów, nie zawiera metali ciężkich i jest bezpieczny dla elementów z blachy ocynkowanej.

 

Z powodzeniem sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Do ochrony elementów konstrukcji z drewna surowego polecane są impregnaty w wersji skoncentrowanej.

 

Środki impregnujące drewno Den Braven działają dogłębnie, jednocześnie nie obniżając trwałości drewna. Nie mają przy tym wpływu na palność elementów drewnianych. Skoncentrowane produkty uzyskują pełną skuteczność już po dwóch dniach od aplikacji.

 

Przeczytaj na naszym blogu:
Jaki pielęgnować drewniane meble?
Jak odświeżyć drewniany taras?