Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Chemia budowlana Den Braven / Ciekły kołek montażowy

Ciekły kołek
montażowy

 

Uniwersalna kotwa chemiczna

Dostępny w ofercie Den Braven ciekły kołek montażowy Kotwa Chemiczna na bazie żywicy poliestrowej służy do kotwienia elementów w konstrukcjach budowlanych. Może być użyty do kotwienia gwintowych prętów stalowych typu M8-M24 w różnorodnych materiałach i produktach.

 

Produkt przeznaczony jest także do wykonywania zamocowań elementów w konstrukcjach budowlanych w betonie niezarysowanym (klasy C20/25 i wyższych) oraz w murach z cegieł ceramicznych pełnych i silikatowych (w klasach 15 i wyższych).

 

Wielość zastosowań

Zastosowanie Kotwy jest uniwersalne. Nadaje się do przytwierdzania tablic kamiennych i pamiątkowych, ławek, donic, blokad parkingowych oraz wszelkiego rodzaju balustrad, filarów, bram czy furtek ulicznych. Kotwa może pomóc zamontować ościeżnice, kinkiety, okiennice czy centrale klimatyzacyjne, a także ceramikę łazienkową – postumenty, muszle toaletowe czy półpostumenty umywalkowe.

Bezproblemowa aplikacja

Zaletą produktu Den Braven jest także łatwość aplikacji. Nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi - wystarczy standardowy pistolet do kartuszy, który jest sprzedawany razem z Kotwą. Wraz z narzędziem dostarczane są wymienialne końcówki robocze, które pozwalają na wielokrotne użycie produktu.

 

Kołek montażowy można zamontować w otworach o dowolnej głębokości – (im większa głębokość mocowania, tym większy ciężar można zamocować). Ta sama zasada dotyczy także średnicy samego otworu i średnicy pręta.

 

W porównaniu do kotew mechanicznych czy kołków rozporowych, Kotwa Chemiczna może zostać zamocowana bardzo blisko krawędzi podłoża, nie powodując w nim wyszczerbień i pęknięć. Dodatkowymi atutami ciekłego kołka montażowego jest nieobecność styrenu, który wydziela ostrą woń oraz ekspresowy montaż. Produkt jest chemoutwardzalny. Ciekły kołek montażowy znajdzie również zastosowanie w przytwierdzaniu anten satelitarnych czy ekranów LCD.

 

Przeczytaj na naszym blogu:
Jak szybko zamontować duże obciążenia?