Uszczelnianie
to nasza specjalność

Jak szybko i prawidłowo montować drzwi zewnętrzne?

Solidne drzwi zewnętrzne są wizytówką całego domu, która dba jednocześnie o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Aby móc w pełni korzystać z funkcji drzwi wejściowych, należy zadbać o ich prawidłowy montaż. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia technika oraz dobór wysokojakościowych produktów, które pozwolą nam osiągnąć efekty zadawalające na lata.

montowanie drzwi wejściowych

Solidne, dobrze osadzone drzwi wejściowe, to podstawa bezpieczeństwa każdego domu. Montaż drzwi wejściowych musi przebiegać więc precyzyjnie, gdyż każdy, nawet najmniejszy błąd, może spowodować trudności z ich domykaniem czy powstaniem mostków cieplnych. Wtedy z zewnątrz drzwi wyglądają jak malowane a po ich zamknięciu w domu wieje, świszczy, trzeszczy i brakuje komfortu wygodnego mieszkania.

Ościeżnica to podstawa

Kluczowe dla funkcjonalności drzwi jest osadzenie ościeżnicy. W tym celu:

  • umieszczamy ją w otworze na odpowiedniej wysokości,
  • poziomujemy,
  • pionujemy,
  • używając drewnianych klinów, unieruchamiamy.
  • kolejny krok to zawieszenie drzwi,
  • zadbanie o ich właściwą regulację.

Jeśli stwierdzimy, że wszystko działa prawidłowo to przystępujemy do oczyszczenia szczeliny pomiędzy ościeżnicą a murem, oraz zamontowania kołków rozporowych.

Ostatni etap to wypełnienie szczelin niskoprężną pianką montażową. By nie zniweczyć wysiłku włożonego w prawidłowe wypoziomowanie, konieczne jest zastosowanie pianki montażowej, która odpowiednio uszczelni pozostałe po montażu przestrzenie oraz nie spowoduje wypaczenia powierzchni drzwi.

Taka właśnie jest jednoskładnikowa pianka PVC - Purfoam piana niskorozprężna, do prac montażowych z elementami drewnianymi, metalowymi oraz z tworzyw sztucznych. Wypełnia bruzdy i pęknięcia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia izolacji oraz przyczepności. Po utwardzeniu, wystające fragmenty piany montażowej wystarczy ściąć nożykiem. Jeśli przy okazji, w okolicy drzwi, zauważymy nieestetyczne rysy, ubytki lub pęknięcia powstałe na elewacji, to w ich usunięciu pomoże nam gotowa do natychmiastowego użycia Spoina do klinkieru i kamienia. montowanie drzwi zewnętrznychJest to drobnoziarnista fuga polimerowa, która nie zawiera cementu ani wapna dzięki czemu chroni powierzchnię przed nieestetycznymi przebarwieniami. Co więcej, uniwersalność Spoiny do klinkieru i kamienia sprawia, że świetnie łączy się ona zarówno z tradycyjną cegłą jak i silikatem, gresem czy kostką brukową.

Dodatkowo, jej konsystencja gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do krawędzi materiału, niwelując ryzyko spływania w trakcie aplikacji. Spoina do klinkieru i kamienia charakteryzuje się również bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Drzwi wejściowe, pieczołowicie dobrane do elewacji, stylu posesji, odpowiadające gustom gospodarzy z pewnością będą przykuwającą uwagę wizytówką naszego lokum. Jeżeli zadbamy dodatkowo o ich właściwy montaż to dobre wrażenie nasze oraz gości zostanie z nami przez całe lata. Nawet kiedy zamkniemy je za sobą.

www.denbraven.pl

O Nas

Polska firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego