Uszczelnianie
to nasza specjalność

Sposoby na montaż wieszaków łazienkowych

Projektując łazienkę najczęściej skupiamy się na aranżacji płytek ceramicznych i wkomponowaniu głównego wyposażenia – armatury i szafek, zapominając o równie istotnych detalach. Mowa tu m.in. o wieszakach na ręczniki czy uchwytach na akcesoria. Podpowiadamy co może być ważne i jakie warianty są warte uwagi.

Moc wyboru

Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, a producenci prześcigają się w pomysłach i nowych rozwiązaniach, mających pomóc nam zapanować nad chaosem ręczników, kosmetyków i innych przedmiotów codziennego użytku. Dzięki różnorodności oferowanych modeli, z pewnością każdy znajdzie taki, który będzie spełniał wszystkie wymagania.

Dostępne są wieszaki i haki drewniane, metalowe, potrójne, podwójne, a także w różnorodnych kształtach. Na szczęście poza ciekawą formą i designem producenci takich produktów, zadbali również o możliwość wyboru sposobu ich mocowania. Obok standardowych modeli montowanych na wkręty, dostępne są również warianty, które bez problemu można przymocować za pomocą specjalnych przyssawek, taśm lub klejów.

 Depositphotos 56137345 m 2015

Eleganckie wykończenia

Warto zatem rozważyć akcesoria łazienkowe, które spełniają kryteria prostej instalacji. Brak konieczności wiercenia dziur w płytkach ceramicznych, po to, aby przymocować np. wieszak na ręczniki, to duża, ale nie jedyna zaleta tego typu produktów. Na uwagę zasługuje również fakt łatwego i nieskomplikowanego montażu, który nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki takim rozwiązaniom haki i wieszaki można przywiesić nawet trudno dostępnych miejscach, gdzie dostęp z wiertarką lub młotkiem byłby skomplikowany.

Inną przewagą bezinwazyjnego montażu jest możliwość zmiany miejsca przytwierdzonego elementu bez konieczności łatania nieestetycznych dziur, które pozostają po wierceniu. Pamiętajmy, że łazienka to miejsce, gdzie nie tylko dbamy o codzienną higienę, ale również relaksujemy się podczas długich kąpieli w wannie. Zadbajmy zatem o to, aby była nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale również estetyczna.

zdjecie nr 2

Kleje o wielkiej sile

Montaż nieingerujący w strukturę ściany jest możliwy dzięki zastosowaniu produktów opracowanych w oparciu o innowacyjne technologie, jak np. wszechstronny uszczelniacz-klej X-POLYMER, czy super silny klej Mamut Glue marki Den Braven.

Pierwszy z nich to idealne rozwiązanie do montowania małych i lekkich elementów, jak nieduże wieszaczki i haki, natomiast drugi sprosta o wiele trudniejszym wyzwaniom i utrzyma nawet ciężkie szafki - jego maksymalna wytrzymałość na zerwanie to 22 kg/cm². Oba kleje dostępne są w poręcznych kartuszach z profilowaną końcówką ułatwiającą nakładanie, dzięki czemu bez problemu wykonamy precyzyjny montaż.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego