Uszczelnianie
to nasza specjalność

Renowacja parkietów i podłóg drewnianych

Drewno od lat stanowi najbardziej popularny materiał wykończeniowy w naszych domach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza drewniane parkiety, które należy cykliczne odświeżać. Jeśli jesteście ciekawi, jak prawidłowo przeprowadzić taką pracę to zapraszamy do lektury.

renowacja drewnianych podłóg

Odświeżanie parkietu w kilku krokach

Z biegiem czasu użytkowanie czy to parkietu czy to drewnianych paneli może powodować różnorodne uszkodzenia. Najczęściej są to odklejające się pod wpływem temperatury elementy bądź powstałe na skutek wilgoci lub naturalnych rozszerzeń szczeliny.

Aby skutecznie się z nimi rozprawić wystarczy jedynie odrobina chęci i wsparcie w postaci ułatwiających pracę produktów.  

 

 

Wypełnianie szczelin

Zacznijmy od szczelin, są one najczęstszym problemem, z którym przychodzi mierzyć się posiadaczowi drewnianej podłogi. Ich obecność sprawia, że zaczyna ona wyglądać wyjątkowo nieestetycznie, a dodatkowo w powstałych przerwach zbiera się kurz oraz brud.

Aby pozbyć się szczelin na początek musimy je dokładnie oczyścić, a następnie przetrzeć papierem ściernym (oczywiście uważamy przy tym by nie uszkodzić lakieru). Po tych zabiegach wystarczy jedynie zaaplikować odpowiedni produkt uszczelniający do podłóg.

Świetnie sprawdzi się w tej roli nasz kit do podłóg drewnianych. Jest on dostępny w postaci gotowej do natychmiastowego użycia pół-gęstej pasty. Konsystencja ta sprawia, że kit do podłóg jest bardzo łatwy w obróbce, bez problemu zatem możemy wygładzać i formować spoiny. Prawidłową aplikację kitu do drewnianych podłóg przeprowadzimy według następującego harmonogramu:

 • zdejmujemy nakrętkę,
 • odcinamy końcówkę tuby,
 • ponownie nakładamy nakrętkę i nacinamy ją pod kątem (na szerokości odpowiadającej wielkości spoiny).

Fugę wygładzamy szpachelką w ciągu 5-10 minut od nałożenia i pozostawiamy do utwardzenia. Po tym czasie może on zostać pokryty powłokami malarskimi lub lakierniczym.

Doklejanie list podłogowych

renowacja drewnianych parkietów

Kolejnym przykładem usterki związanej z drewnianym parkietem są odklejające się listwy przypodłogowe. Ten problem z łatwością wyeliminujemy sięgając po klej do drewna Dębowy Mocny, który z powodzeniem zastąpi gwoździe, wkręty i śruby, dając pewność, że wykonane połączenie będzie mocne i trwałe. Klej do drewna nakładamy na listwy jednostronnie, paskami lub punktowo z zachowaniem odstępów.

Klejone elementy drewniane łączymy w ciągu 5 minut lekko je dociskając. Dzięki swoim doskonałym parametrom technicznym klej Dębowy Mocy stanowi rozwiązanie również wielu innych montażowych problemów. Jest największe zalety:

 • jednoskładnikowość,
 • super siła mocowania,
 • wodoodporność,
 • ma klasę trwałości D4

Idealnie nadaje się bowiem do łączenia przy:

 • stolarce meblowej,
 • zabudowie wnęk,
 • montażu drewnianych profili,
 • boazerii, progów,
 • uchwytów,
 • wieszaków i tym podobnych akcesoriów wykończenia aranżacji wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Drewno to pierwszy surowiec, który przychodzi nam na myśl, gdy chcemy wykończyć podłogę. Dodaje on bowiem wnętrzu przytulności, a dodatkowo świetnie komponuje się z większością aranżacji. Decydując się na drewniany parkiet musimy jednak pamiętać, że bez odpowiednich prac renowacyjnych nie będzie on w pełni spełniać swoich funkcji.

Na szczęście uporanie się ze szczelinami czy odklejającymi się listwami nie wymaga dużo czasu, ani niezliczonej ilości produktów, zatem do dzieła :)

www.denbraven.pl

O Nas

Polska firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego