Uszczelnianie
to nasza specjalność

Kotwa chemiczna – szybki montaż dużych obciążeń

Niedokładny fachowiec, koszty, niepewne mocowanie - to zazwyczaj nasze pierwsze obawy, gdy planujemy zamontować jakiś cięższy przedmiot. Takie stereotypowe podejście sprawia, że większość z nas szybko rezygnuje z tego pomysłu. Na szczęście, dzięki naszej kotwie chemicznej, wszystkie te rozterki mogą odejść w niepamięć. Montaż z jej użyciem jest bowiem nie tylko szybki, ale i przede wszystkim solidny.

mocowanie cięzkich rzeczy za pomoca kotwy chemicznej

Mocowanie, szczególnie dużych obciążeń jest rodzajem pracy, która często przedłuża się w czasie. Nawet jeśli wydaje się nam, że jesteśmy do niej przygotowani i zbadaliśmy każdą ewentualność, to zawsze może zdarzyć się coś, czego nie byliśmy w stanie przewidzieć, jak choćby problem z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru kołka rozporowego lub wątpliwa przyczepność do danego podłoża, na przykład wskutek kruchości czy niedostatecznej twardości materiału.

Co zatem zrobić, jeśli chcemy bez pomocy specjalisty sprawnie zamocować antenę satelitarną, osadzić bramę w murze lub po prostu zawiesić telewizor w sypialni? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nasza Kotwa chemiczna.

 

Co to jest Kotwa chemiczna

Jest to stworzony na bazie żywicy poliestrowej dwuskładnikowa ciekły kołek montażowy, który doskonale sprawdza się jako alternatywa dla powszechnie stosowanych mocowań mechanicznych: kotew i kołków rozporowych.

Kotwa chemiczna odznacza się ponadto błyskawicznym czasem twardnienia w ciągu kilku do kilkunastu minut (w zależności od temperatury otoczenia i materiału) oraz 100% gwarancją mocowania, dlatego dedykowana jest montażowi:

  • zarówno bardzo ciężkich elementów w konstrukcjach budowlanych,
  • jak i małej architektury,
  • a także wielu innych przedmiotów codziennego użytku (np. kinkiety, miski sedesowe, umywalki, rolety, markizy, drabiny itp.).

Dzięki specjalnej formule mocowanie chemiczne jest nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także ciekły kołek montażowy w przeciwieństwie do kotew rozporowych, nie powoduje szkodliwych naprężeń, prowadzących do uszkodzenia podłoża.


Montaż za pomocą kotwy chemicznej

mocowanie kotwą chemiczną

Montaż przy pomocy kotwy chemicznej jest bardzo łatwy do wykonania, nie stanowi zatem wyzwania dla amatorów domowych prac budowlanych. Do aplikacji kotwy chemicznej potrzebny jest jedynie zwykły pistolet do kartuszy, dołączona do produktu robocza końcówka mieszająca oraz wiertarka. Jej użycie rozwiązuje również problem dopasowania przyczepności mocowanego przedmiotu do podłoża. Sprawdzi się ona bowiem w różnorodnych materiałach:

  • cegle,
  • betonie,
  • a nawet silikatach.

Ten dwuskładnikowy, chemoutwardzalny produkt jest również wolny od szkodliwego styrenu, przez co nie wpływa na komfort osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Dzięki naszej kotwie chemicznej, montażowe koszmary nareszcie się skończą i już nigdy nie będziemy musieli porzucać marzeń o solidnym, szybkim i prawidłowym mocowaniu, czy to kwietnika, czy zawiasów bramy:)

www.denbraven.pl

O Nas

Polska firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego