Uszczelnianie
to nasza specjalność

Klejenie lustra do ściany - który klej wybrać?

Wykorzystanie luster w aranżacji wnętrz to trend, który zyskuje coraz większą popularność. Obecnie zwierciadła pojawiają się już nie tylko w łazience czy przedpokoju, ale również w salonie czy jadalni, gdzie pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i optycznie powiększają przestrzeń. Decydując się na zawieszenie lustra w wybranym pomieszczeniu, warto pamiętać, że jego trwałość i wygląd w dużej mierze zależą od sposobu mocowania. Ten z kolei powinien być dopasowany do wielkości szklanej tafli oraz rodzaju podłoża.

2

Skuteczna metoda: klejenie lustra do ściany

Jednym z uniwersalnych, a zarazem najbardziej skutecznych sposobów montażu jest klejenie lustra do ściany. Taka metoda jest trwała i bezpieczna, nie trzeba zatem obawiać się, że nawet duża tafla odklei się lub przesunie. Przed przystąpieniem do pracy warto jednak zadać sobie podstawowe pytanie: czym przykleić lustro do ściany? Odpowiedź jest prosta: preparatem przeznaczonym specjalnie do tego celu. Nie może to być zwykła pianka montażowa, silikon szklarski czy środek typu 3 w 1.

Dobry klej do lustra musi po utwardzeniu tworzyć bardzo silne wiązanie z różnego typu podłożami, być przystosowany do zastosowań w pionie i poziomie, a także być odporny na spływanie, powstawanie pęcherzy, rys skurczowych i pęknięć. Bardzo ważne jest również, aby preparat był neutralny chemicznie i nie niszczył ani nie odbarwiał klejonych elementów, zwłaszcza delikatnej warstwy srebrzankowej. W przeciwnym razie na lustrze z czasem mogą pojawiać się mało estetyczne plamy, a odbicie może stać się zniekształcone. Przykładem produktu, który doskonale nadaje się do klejenia luster dekoracyjnych, mozaikowych i łazienkowych o grubości do 6 mm jest jednoskładnikowy Klej Syntetyczny Do Luster marki Den Braven. Z powodzeniem można go stosować na płytkach w kuchni czy łazience, a także na płytach g-k, betonie czy stali. W przypadku bardzo dużych i ciężkich tafli warto sięgać po jeszcze mocniejsze preparaty, np. Mamut Glue. Ten mocny, elastyczny i szybkoschnący klej jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 22kg/m2, zatem niestraszne mu nawet wielkopowierzchniowe zwierciadła.

3

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem pracy?

Mocowanie lustra do ściany za pomocą kleju to zadanie, które nie jest ekstremalnie trudne i można je wykonać samodzielnie. Szczególnie w sytuacji, gdy szklana tafla nie ma zbyt dużych rozmiarów, a wybrany preparat jest sprawdzony i skuteczny. Bez względu jednak na fakt, jaki klej do przyklejenia lustra do ściany ostatecznie wybierzecie, musicie pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża i zgodnej ze sztuką aplikacji produktu. Ściana przed montażem zawsze powinna być odłuszczona, osuszona i wyrównana, a klej koniecznie trzeba nakładać dwustronnie, pionowymi, równoległymi paskami i z zachowaniem 10-20 cm odstępów. Istotne jest tutaj wnikliwe zapoznanie się z instrukcją producenta i ścisłe stosowanie się do jego wytycznych. Wówczas będziemy mieli pewność, że lustro będzie solidnie przyklejone do ściany, nie osunie się ani nie odkształci.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego