Uszczelnianie
to nasza specjalność

Klejenie lustra do ściany - który klej wybrać?

Wykorzystanie luster w aranżacji wnętrz to trend, który zyskuje coraz większą popularność. Obecnie zwierciadła pojawiają się już nie tylko w łazience czy przedpokoju, ale również w salonie czy jadalni, gdzie pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i optycznie powiększają przestrzeń. Decydując się na zawieszenie lustra w wybranym pomieszczeniu, warto pamiętać, że jego trwałość i wygląd w dużej mierze zależą od sposobu mocowania. Ten z kolei powinien być dopasowany do wielkości szklanej tafli oraz rodzaju podłoża.

2

Skuteczna metoda: klejenie lustra do ściany

Jednym z uniwersalnych, a zarazem najbardziej skutecznych sposobów montażu jest klejenie lustra do ściany. Taka metoda jest trwała i bezpieczna, nie trzeba zatem obawiać się, że nawet duża tafla odklei się lub przesunie. Przed przystąpieniem do pracy warto jednak zadać sobie podstawowe pytanie: czym przykleić lustro do ściany? Odpowiedź jest prosta: preparatem przeznaczonym specjalnie do tego celu. Nie może to być zwykła pianka montażowa, silikon szklarski czy środek typu 3 w 1.

Dobry klej do lustra musi po utwardzeniu tworzyć bardzo silne wiązanie z różnego typu podłożami, być przystosowany do zastosowań w pionie i poziomie, a także być odporny na spływanie, powstawanie pęcherzy, rys skurczowych i pęknięć. Bardzo ważne jest również, aby preparat był neutralny chemicznie i nie niszczył ani nie odbarwiał klejonych elementów, zwłaszcza delikatnej warstwy srebrzankowej. W przeciwnym razie na lustrze z czasem mogą pojawiać się mało estetyczne plamy, a odbicie może stać się zniekształcone. Przykładem produktu, który doskonale nadaje się do klejenia luster dekoracyjnych, mozaikowych i łazienkowych o grubości do 6 mm jest jednoskładnikowy Klej Syntetyczny Do Luster marki Den Braven. Z powodzeniem można go stosować na płytkach w kuchni czy łazience, a także na płytach g-k, betonie czy stali. W przypadku bardzo dużych i ciężkich tafli warto sięgać po jeszcze mocniejsze preparaty, np. Mamut Glue. Ten mocny, elastyczny i szybkoschnący klej jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 22kg/m2, zatem niestraszne mu nawet wielkopowierzchniowe zwierciadła.

3

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem pracy?

Mocowanie lustra do ściany za pomocą kleju to zadanie, które nie jest ekstremalnie trudne i można je wykonać samodzielnie. Szczególnie w sytuacji, gdy szklana tafla nie ma zbyt dużych rozmiarów, a wybrany preparat jest sprawdzony i skuteczny. Bez względu jednak na fakt, jaki klej do przyklejenia lustra do ściany ostatecznie wybierzecie, musicie pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża i zgodnej ze sztuką aplikacji produktu. Ściana przed montażem zawsze powinna być odłuszczona, osuszona i wyrównana, a klej koniecznie trzeba nakładać dwustronnie, pionowymi, równoległymi paskami i z zachowaniem 10-20 cm odstępów. Istotne jest tutaj wnikliwe zapoznanie się z instrukcją producenta i ścisłe stosowanie się do jego wytycznych. Wówczas będziemy mieli pewność, że lustro będzie solidnie przyklejone do ściany, nie osunie się ani nie odkształci.

O Nas

Polska firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego