Uszczelnianie
to nasza specjalność

Jak wygodnie wykonać prace uszczelniające – pistolet ręczny do silikonu

Większość uszczelniaczy czy to silikonowych czy akrylowych dostępnych na rynku oferowana jest obecnie w niewielkich kartuszach. Wygodna aplikacja oraz precyzja stosowania to jedne z wielu cech takiego opakowania. Warunek jest jeden, wykorzystanie profesjonalnego sprzętu do stosowania takich produktów. Pistolet ręczny do silikonu jest specjalistycznym narzędziem przeznaczonym do pracy z preparatami w kartuszu, który znacząco podnosi komfort i szybkość prac budowlano-remontowych. Przeczytaj, dlaczego warto zaopatrzyć się w ten sprzęt.

Jak wygodnie wykonać prace uszczelniające – pistolet ręczny do silikonu

Precyzja w uszczelnianiu

Masy uszczelniające takie, jak silikon bądź akryl bardzo często dostępne są w opakowaniu w formie kartusza. Poręczny pojemnik o niewielkich rozmiarach i smukłej końcówce zwiększa precyzję i wygodę podczas aplikacji takich produktów oraz przyspiesza wykonanie prac uszczelniających. Do nakładania uszczelniaczy w kartuszach wymagane jest jednak użycie specjalnie przeznaczonych do tego celu narzędzi typu pistolet ręczny do silikonu. To profesjonalne urządzenie pozwala na wyciśnięcie odpowiedniej ilości preparatu z pojemnika i równomierne nałożenie mas uszczelniających i akrylowych, bez konieczności użycia dużej siły. Wiele z dostępnych na rynku pistoletów do kartuszy posiada także automatyczną funkcję blokującą wyciekanie, co pozwala na dużą oszczędność produktu. Co więcej, praca z takim narzędziem jest bardzo prosta i intuicyjna. Aby umieścić kartusz z masą uszczelniającą w komorze pistoletu, wystarczy pociągnąć do końca rączkę, tzw. pręt suwający umieszczony nad uchwytem i włożyć opakowanie z uszczelniaczem do środka pistoletu. Urządzenie jest już gotowe do użycia. Aplikacja produktu następuje natomiast w wyniku naciśnięcia spustu pistoletu. W przypadku pneumatycznych pistoletów przed umieszczeniem kartuszu w środku należy najpierw odkręcić nakrętkę na końcu metalowej tulei. Aby cieszyć się długotrwałym użytkowaniem narzędzi do aplikacji uszczelniaczy, przed zakupem trzeba sprawdzić czy ich konstrukcja szkieletowa jest solidnie wykonana. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja i to, aby po zakończeniu prac dokładnie oczyścić narzędzie z pozostałości aplikowanego środka.

Jak wygodnie wykonać prace uszczelniające – pistolet ręczny do silikonu

Na rynku można spotkać bardzo dużo różnych propozycji profesjonalnych przyrządów do kartuszy. Firma Den Braven posiada specjalną ofertę pistoletów dla fachowców np. szkieletowy ręczny pistolet do kartuszy, idealnie nadający się dla osób, które na co dzień nie zajmują się pracą z uszczelniaczem oraz bardziej specjalistyczne takie, jak pistolet HK-40 oraz COX PISTOLET HANDGUN MK-5 H600 o pojemności 600ml. Dodatkowo lufowe pistolety do rękawów z folii aluminiowej z uwagi na ich solidną i trwałą konstrukcję można wykorzystać kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Pistolety oprócz swojej trwałości są także bardzo ciche w użyciu.

Wybór odpowiedniego uszczelniacza w kartuszu to nie wszystko. Nie wolno również zapominać o profesjonalnych narzędziach do aplikacji uszczelniaczy, które zapewnią fachowe i dokładne rozmieszczenie masy na powierzchni uszczelnianych elementów. Takim narzędziem z całą pewnością jest pistolet ręczny do silikonu. To także gwarancja szybkiego i łatwego zakończenia prac budowlano – remontowych oraz wykończeniowych z wykorzystaniem uszczelniaczy.


 

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego