Uszczelnianie
to nasza specjalność

Akrylowanie ścian i sufitów. Jak wygładzić pęknięcia na suficie?

Odpowiednie wygładzenie podłoża jest najważniejszą częścią prac, których efektem ma być zmiana koloru ścian. Jeśli przed malowaniem nie zadbamy o to, aby aplikować go na czystą, gładką powierzchnię pozbawioną spękań, w osiągnięciu wymarzonego efektu nie pomoże nam nawet najdroższa farba. Idealną bazę pod malowanie pomoże nam uzyskać uszczelniacz akrylowy, który wypełni wszystkie ubytki. Nie potrzeba do tego specjalistów – każdy może zrobić to sam. My podpowiemy, jak wygładzić ściany i sufity poprawnie.

akryl

Często powodem, dla którego pomija się wykonywanie czynności, takich jak wypełnianie spękań, rys czy połączeń w ścianach i sufitach jest oszczędność czasu. Jednak im krócej będziemy zajmować się wykonaniem prac przygotowawczych, tym mniej satysfakcjonujący efekt malowania możemy uzyskać. Aby zapewnić jak najlepszą bazę pod farbę i jednocześnie zaoszczędzić czas konieczny na poprawki, warto sięgnąć po akryl do ścian.

Akryl pozwala on na idealne wygładzenie wszelkich ubytków, które stoją na przeszkodzie uzyskania wymarzonego efektu idealnie gładkich ścian. Jeśli zależy nam na czasie, możemy skorzystać z najnowszej propozycji firmy Den Braven – Akrylu Natychmiast Malowalnego. Jego największą zaletą jest możliwość malowania zaraz po jego aplikacji metodą „mokre na mokre”, co jest rewolucyjnym i pierwszym na rynku rozwiązaniem, ponieważ dotychczas proces wygładzania był związany z koniecznością czekania na całkowite wyschnięcie preparatu.

Zanim przystąpimy do nakładania akrylu do ścian, należy zadbać, aby ściana była:

  • czysta i sucha,
  • zwarta,
  • wolna od kurzu, brudu, pyłu, tłuszczu, oleju, smaru,
  • wolna od rdzy, czy luźnych kawałków starych uszczelniaczy.

Nie zawsze istnieje konieczność mycia ścian, czasami wystarczy tylko omieść je z kurzu i pajęczyn. Jednak w przypadku większych zanieczyszczeń, warto sięgnąć po wodę z mydłem malarskim bądź innym środkiem czyszczącym i przy pomocy gąbki lub ściereczki umyć całą powierzchnię. Bardzo ważne jest też, aby po takim procesie ścianę spłukać dokładnie wodą.

Wygładzania czas

Akryl można zastosować na wielu różnych powierzchniach. Ważne jest, by w przypadku ścian porowatych i bardzo chłonnych, takich jak gips, beton komórkowy czy piaskowiec, należy je wcześniej zagruntować. Ma to na celu poprawienie przyczepności farby nawierzchniowej oraz zmniejszenie chłonności malowanej  powierzchni.

sprawne akrylowanie

Wybór akrylu powinien być uzależniony od rodzaju farby, którą chcemy potem zastosować. Nieodpowiedni może spowodować nieestetyczne przebarwienia w powłoce dekoracyjnej. Warto więc wybierać preparaty, które dobrze współpracują z różnymi rodzajami farb, jak np. Akryl Natychmiast Malowalny, który jest kompatybilny z farbami wodnymi, rozpuszczalnikowymi i hybrydowymi.

Oprócz wygładzania akrylem wszelkich pęknięć i rys na samych ścianach, należy pamiętać także o nałożeniu go:

  • w miejscach łączących ściany z sufitem,
  • wokół okien i drzwi,
  • w narożnikach.

 

Akryl do ścian, który dostępny jest w poręcznym kartuszu można aplikować za pomocą pistoletów ręcznych lub pneumatycznych. Dzięki specjalnej końcówce, którą należy ściąć pod kątem, możliwe jest wygodne i precyzyjne nakładanie uszczelniacza nawet w trudnodostępne miejsca. Akryl jest bardzo prosty w użyciu, dzięki czemu bez problemu wykonamy te czynności samodzielnie.

Aby uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń, wygładzane ściany warto zabezpieczyć wokół taśmą malarską, którą trzeba usunąć od razu po nałożeniu uszczelniacza.

Fugi wygładzamy natomiast zaraz po nałożenia akrylu:

  • szpachelką,
  • szpatułką.
  • palcem moczonym w wodzie z niewielką domieszką mydła.

Należy pamiętać także o umyciu rąk oraz narzędzi po użyciu produktu. Najlepiej zrobić to bezzwłocznie, ponieważ wtedy wystarczy użyć do tego wody i mydła. W przypadku starych i zaschniętych zabrudzeń, może być potrzebna benzyna ekstrakcyjna.

Czas obróbki Akrylu Natychmiast Malowalnego wynosi maksymalnie do 2 minut. Zwracając uwagę na to, ile korzyści może przynieść zastosowanie tego środka, warto poświęcić tę chwilę, zanim przejdziemy do malowania, by potem móc cieszyć się pięknymi ścianami jak najdłużej.

Polecamy również nasz poradnik czym zmyć silikon.

www.denbraven.pl

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego