Uszczelnianie
to nasza specjalność

Jak używać folii w płynie?

W tzw. pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienka, pralnia czy kuchnia, naturalnym wyborem do wykończenia ścian i podłóg są płytki ceramiczne. Wbrew pozorom taka okładzina nie jest jednak wystarczającym zabezpieczeniem przed wilgocią. Aby stworzyć powłokę skutecznie chroniącą przed wnikaniem wody, należy przed ułożeniem glazury lub terakoty pokryć podłoże folią w płynie. Zadanie to nie jest trudne i bez problemu poradzimy sobie z nim samodzielnie.

jak uzyc folii w plynie

 

Choć sama nazwa może brzmieć nieco zaskakująco, folia w płynie to po prostu półpłynna masa izolacyjna przeznaczona do zabezpieczeń przeciwwilgociowych. Ten nowoczesny produkt pozwala w prosty sposób chronić powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody. Przenikająca przez fugi wilgoć nie tylko zagraża murom, ale też skutkuje niszczeniem i odspajaniem okładziny. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by nie zaskoczyły nas grzyby i pleśnie w łazience lub odklejające się płytki na tarasie.

Pamiętajmy tylko, aby dobrać preparat odpowiedni do lokalizacji. W pomieszczniach takich jak kuchnie, łazienki, toalety, pralnie doskonale sprawdzi się Folia w płynie do wnętrz Den Braven. Jeśli natomiast chcemy uszczelnić balkon, taras lub strop na gruncie, musimy użyć specjalnego produktu odpornego na warunki atmosferyczne. Zastosowana tu może być np. Folia w płynie na zewnątrz Den Braven.

Potrzebne będą:

  • folia w płynie do wnętrz lub na zewnątrz,
  • wałek malarski lub pędzel,
  • preparat gruntujący (w przypadku chłonnego podłoża),
  • szybkowiążąca zaprawa cementowa (w przypadku istnienia spękań lub uszkodzeń podłoża),
  •  taśma hydroizolacyjna.

denbraven jak uzywac folii2

 

Od czego zacząć?

Podobnie jak przy wielu innych pracach budowlanych, przed przystąpieniem do nakładania folii w płynie, musimy odpowiednio przygotować podłoże. Folie w płynie są dobrze przyczepne do wielu popularnych podłoży budowlanych, m.in. tynków, betonu, zapraw cementowych. Nie należy ich natomiast stosować bezpośrednio na drewno i produkty drewnopochodne. Podłoże powinno być wyrównane i stabilne. Wszystkie świeżo wykonane wylewki czy tynki muszą być dobrze związane i wyschnięte, a stare, łuszczące się warstwy należy usunąć. Jeśli w powierzchni ściany czy posadzki występują rysy i ubytki, trzeba wypłenić je zaprawą naprawczą. W przypadku porowatego, chłonnego podłoża, warto je zagruntować, np. przy użyciu Den Braven Acry-Prime.

Ważnym etapem prac, którego nie powinniśmy pomijać, jest zabezpieczenie narożników, szczelin dylatacyjnych i przepustów za pomocą taśmy hydroizolacyjnej, np. Den Braven Sanitary-Band.

Sposób nakładania

Folia w płynie to produkt gotowy do użycia, który wystarczy starannie wymieszać. Nie można jej rozcieńczać, zagęszczać ani łączyć z innymi środkami. Nakładamy ją w dwóch lub trzech warstwach. Pierwszą z nich nanosimy przy pomocy pędzla lub wałka, wcierając mocno w podłoże. Kolejne wykonujemy tą samą metodą lub metalową pacą. Przed aplikacją następnej warstwy, poprzednia powinna przeschnąć na całej powierzchni (ok. 3-6 godzin). Ostateczna grubość powłoki powinna wynosić co najmniej 1 mm. Po całkowitym wyschnięciu wszystkich warstw (minimum 24 godziny), można już przystąpić do przyklejania glazury.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego