Uszczelnianie
to nasza specjalność

Jak uszczelnić kabinę prysznicową?

Skuteczne uszczelnienie przestrzeni wokół kabiny prysznicowej to często kwestia nie tylko estetyki, ale zwyczajnie dbania o zdrowie i higienę domowników, a także dobrą kondycję ścian wokół. Podpowiadamy, jak zabrać się do tego samodzielnie.

Duża wilgoć w połączeniu z wysokimi temperaturami to niebezpieczne, choć typowe dla przestrzeni łazienkowej połączenie. Niezwracanie uwagi na choćby drobne szczeliny przepuszczające wodę między kabiną prysznicową a ścianą, podłogą czy sufitem mogą skutkować nieestetycznymi plamami, zaciekami czy brudnymi fugami. Co gorsze, razem z nimi w parze idzie rozwój drobnoustrojów, a na to nie można sobie pozwolić w pomieszczeniu, które służy przecież do utrzymaniu idealnej higieny ciała.

Pracę nad uszczelnianiem zaczynamy od skompletowania narzędzi.

 

Przyda nam się:

Jak uszczelnić kabinę prysznicową

 • silikon sanitarny
 • pistolet do aplikacji silikonu
 • zaokrąglona szpachelka do wygładzania wypełnienia
 • miska z wodą
 • taśma ochronna
 • ostry nóż

opcjonalnie:

 • środek do usuwania resztek starego uszczelnienia, np. Sili Kill
 • otwieracz do kartuszy

 

Dlaczego do uszczelniania kabiny prysznicowej powinniśmy wybierać wyłącznie Silikon Sanitarny?

 • Zawiera środki pleśnio- i grzybobójcze, które dodatkowo chronią przed rozwojem drobnoustrojów
 • Cechuje go wysoka tolerancja temperaturowa
 • Jest odporny na detergenty
 • Ma dobrą przyczepność. Odpowiednio rozprowadzony chroni przed mikro nieszczelnościami

A teraz do dzieła. Uszczelnienie przestrzeni wokół kabiny przeprowadzimy w trzech prostych krokach:

 

1. Przygotowanie

Styk brodzika oraz samej kabiny ze ścianą, sufitem i podłogą dokładnie oczyszczamy, osuszamy i odtłuszczamy. Przy użyciu noża delikatnie usuwamy dotychczasowe uszczelnienie. W bezpieczny sposób jego resztki w ciągu 20-30 minut rozpuścimy specjalnym środkiem Den Braven Sili Kill. To ważne, bo ostre narzędzie może naruszyć delikatną powierzchnię płytek lub armatury. Wokół szczeliny przyklejamy taśmę ochronną, dbając o to, by nie wchodziła w przestrzeń roboczą.

 

Jak uszczelnić kabinę prysznicową

2. Rozprowadzanie

Końcówkę kartusza odcinamy pod kątem 45°, po czym wkładamy silikon do specjalnego pistoletu, który ułatwi nam precyzyjną aplikację. Następnie pewnym, ciągłym ruchem dokładnie rozprowadzamy substancję na całej długości szczeliny.

 

3. Wykończenie

Silikon schnie dość szybko, dlatego na tym etapie musimy działać zdecydowanie i dokładnie. Za pomocą zaokrąglonej szpachelki lub zwilżonego preparatem FINISHER palca równomiernie wygładzamy wypełnienie. Musimy być precyzyjni, tak by w żadnym miejscu spoina nie miała ubytku, nie była zbyt wypukła lub zbyt wklęsła.

Jak widać uszczelnianie przestrzeni wokół kabiny prysznicowej to stosunkowo proste zadanie, które - jeśli tylko wykażemy się dostateczną precyzją - zakończy się pełnym sukcesem.

 

Czy wiesz, że…

Warstwa preparatu hydroizolacyjnego pod płytkami oraz dobra wentylacja w postaci wywietrznika grawitacyjnego lub wentylatora mechanicznego znacznie ułatwia walkę ze szkodliwą dla fug i uszczelnień wilgocią.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego