Uszczelnianie
to nasza specjalność

Jak skutecznie uszczelnić umywalkę?

Rozchlapanej wody wokół umywalki nie da się uniknąć, a każda kropla, która wnika w szczelinę pomiędzy armaturą sanitarną, a ścianą czy blatem szafki może powodować zawilgocenie. Sposobem, by tego uniknąć jest uszczelnienie wszystkich miejsc wokół umywalki. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać tego typu prace w kilku prostych krokach. Przekonaj się sam!

Jak skutecznie uszczelnić umywalkę

Łazienka to bardzo wymagające pomieszczenie, w którym panują dość trudne warunki – duża wilgotność, kontakt z wodą i detergentami, wysokie temperatury. Znajdujące się tam elementy wyposażenia muszą więc być odpowiednio zabezpieczone. Jednym z takich punktów jest umywalka. Szczeliny wokół niej należy dokładnie wypełnić, tak by nie mogła tam wnikać woda. Może ona bowiem nie tylko zniszczyć meble powodując ich rozwarstwianie, ale również doprowadzić do rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. W tego typu pracach najlepiej sprawdzają się uszczelniacze, popularnie zwane silikonami. Wybierając produkty dobrze jest zwrócić uwagę na ich przeznaczenie i najlepiej zdecydować się na te dedykowane do pomieszczeń sanitarnych, jak np. Silikon Sanitarny czy Silikon Extra Sanitarny marki Den Braven. Są one dodatkowo wzbogacone w środek grzybobójczy, który zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów i pozwala zachować czystą oraz szczelną fugę na dłużej. Dodatkowo, produkty marki Den Braven do pomieszczeń sanitarnych są odporne na działanie środków czyszczących.

Jak skutecznie uszczelnić umywalkę

Potrzebne akcesoria:

 • uszczelniacz silikonowy np. Silikon Sanitarny lub Silikon Extra Sanitarny marki Den Braven
 • pistolet do kartuszy
 • miska z wodą
 • taśma ochronna
 • zaokrąglona szpachelka do wygładzenia fugi

Uszczelniacze silikonowe dostępne są w poręcznych kartuszach, które są bardzo wygodne i proste w użyciu. Aplikację silikonu wykonać więc można z powodzeniem samodzielnie, wystarczy jedynie dołożyć wszelkich starań, aby prace te były staranne i precyzyjne.

Silikonowanie w kilku krokach:

Jak skutecznie uszczelnić umywalkę

 1. Miejsce wokół umywalki, gdzie nakładany będzie silikon należy wyczyścić, odtłuścić i osuszyć.
 2. Pole w okolicy obszaru roboczego zabezpieczamy taśmą malarską, tak aby uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń. Musimy jednak uważać, aby krawędzie taśmy nie wchodziły zbyt głęboko w szczelinę, bo odrywając ją moglibyśmy naruszyć świeżo wykonaną fugę.
 3. Kartusz z silikonem wkładamy do pistoletu i odcinamy jego końcówkę pod kątem ok. 45 stopni i przystępujemy do aplikacji.
 4. Uszczelniacz aplikujemy płynnym, równomiernym ruchem, dzięki czemu unikniemy pozostawienia niewypełnionych miejsc.
 5. Od razu po nałożeniu silikonu wygładzamy fugę na całej jej długości, by usunąć ewentualne pęcherze powietrza lub niedociągnięcia. Wykonujemy to przy pomocy zwilżonej szpachelki lub po prostu palca zwilżonego wodą z dodatkiem mydła. Ważne by zrobić to przed utwardzeniem się fugi, kiedy jest ona jeszcze odpowiednio plastyczna.
 6. Odczekujemy czas konieczny na utwardzenie i możemy bezpiecznie korzystać z umywalki!

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego