Uszczelnianie
to nasza specjalność

Dlaczego czasami lepiej jest wybierać specjalistyczne uszczelniacze?

Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki wybór różnorodnych uszczelniaczy, że momentami trudno jest nam się zdecydować na jakiś konkretny, stojąc przed półką pełną kolorowych kartuszy i pojemników. Można oczywiście sięgnąć po produkt o najbardziej uniwersalnych właściwościach i możliwościach zastosowania. Podpowiadamy jednak, dlaczego czasami warto wybrać ten specjalistyczny, dedykowany do wąskich zadań.

Depositphotos 18411519 l 2015 250

Podczas remontu domu nie brakuje sytuacji, w których konieczne jest wykonanie jakiegoś rodzaju uszczelnienia, wypełnienie fugi, zamaskowanie miejsc łączeń czy usunięcie ubytków lub pęknięć w ścianach. Można tego dokonać w różny sposób, ale najczęściej wybieramy do tego popularne silikony lub akryle. Wydawać by się mogło, że skoro zastosowanie tych produktów jest podobne i przy ich pomocy wykonamy większość wspomnianych prac, to bez różnicy który z nich wykorzystamy. Często więc wybieramy ten o najbardziej uniwersalnych parametrach. Owszem, jest to sposób na zakup jednego uszczelniacza i oszczędność pieniędzy, zwłaszcza, jeżeli miejsc do jego aplikacji jest niedużo (mniejsza ilość odpadków materiałowych).

Nie brakuje jednak przykładów, że doskonały efekt uzyskuje się wtedy, kiedy aplikuje się produkty przeznaczone do konkretnych zadań, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca, które będą pokrywane później powłokami malarskimi. W przypadku uszczelniaczy silikonowych może być to natomiast mocno utrudnione, ale z kolei one lepiej sprawdzają się w kontakcie z wodą. Jeżeli więc zamierzamy później malować wypełniane miejsce, najkorzystniej jest wybierać uszczelniacze akrylowe, które są malowalne i dobrze współpracują z farbami.

Jak się jednak okazuje, akryle to również bardzo szeroka rodzina i wśród nich nie brakuje propozycji o unikatowych właściwościach. I tak oprócz podstawowego akrylu budowlanego, znaleźć można np. produkty, które przeznaczone są typowo do zastosowań zewnętrznych i charakteryzują się większą odpornością na niskie temperatury czy warunki atmosferyczne, jak Akryl Zewnętrzny marki Den Braven. Takie uszczelnienie z pewnością będzie bardziej trwałe.

Depositphotos 71526773 l 2015 250

Jeżeli z kolei zależy nam na przyspieszeniu prac i nie mamy czasu na długie oczekiwanie aż wypełniona fuga wyschnie, dobrze jest zastosować tzw. szybkie produkty, w przypadku, których czas utwardzania jest znacznie skrócony. Przykładem może być tutaj Lekki Akryl Szpachlowy Den Braven, który jest gotowy do malowania już po ok. 20 minutach od nałożenia lub innowacyjny Akryl Natychmiast Malowalny Den Braven, który łamie wszelkie standardy. W jego przypadku do malowania można przystąpić od razu tzw. metodą „mokre na mokre”. Pozwala to znacznie przyspieszyć prace i oszczędzić czas potrzebny na ich wykonanie. Sprawdza się więc szczególnie wtedy, kiedy liczymy każdą minutę.

Natomiast w przypadku, kiedy do wypełnienia mamy szerokie bruzdy wymagające odpowiedniego wygładzenia, lepiej jest wybrać produkt, który łatwo poddaje się szlifowaniu, np. Lekki Akryl Szpachlowy – to połączenie akrylu i gotowej masy szpachlowej. W ten sposób bez większego wysiłku uzyskamy idealnie równą powierzchnię. Innym przykładem wąsko wyspecjalizowanego akrylu, który warto wybrać w zastępstwie uniwersalnego, jest Akryl do farb lateksowych Den Braven. Jego formuła została dostosowana do wymagań farb gęstych, tzw. jednego krycia, o dużym udziale wypełniaczy i małym spoiwa. Dzięki temu, że jest doskonale kompatybilny z farbami lateksowymi, do minimum wyeliminowane zostało ryzyko powstania odbarwień w powłoce czy spękań.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego