Uszczelnianie
to nasza specjalność

Czym zmyć piankę montażową z rąk i ubrań?

Pianki montażowe świetnie wypełniają puste przestrzenie, stabilizują, izolują i wygłuszają, dlatego są niezbędne w budownictwie. Jednak czasami, w trakcie wykonywanej pracy, potrafią pobrudzić nam ręce i ubranie. Nie jest to przyjemne, ponieważ pianki bardzo szybko zastygają. Podpowiadamy, jak skutecznie usunąć piankę montażową z rąk i/lub ubrań oraz jakich preparatów najlepiej użyć do pozbycia się zarówno świeżych, jak i zaschniętych plam.

Czym zmyć piankę montażową z rąk i ubrań?

Zastosowanie pianek montażowych

Pianki montażowe mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle, ponieważ bardzo dobrze wygłuszają, uszczelniają oraz łączą ze sobą poszczególne elementy. Najczęściej stosuje się je do montażu okien, drzwi, rolet lub bram garażowych. Są również pomocne przy osadzaniu progów, schodów i parapetów. Ponadto wypełnia się nimi wszelkie prześwity, bruzdy oraz szczeliny, które powstały przy rurach, przewodach instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach, a także wokół kominków czy między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych. Poza tym nadają się do izolacji cieplnej dachów.

Jak ochronić się przed zabrudzeniem pianką montażową?

Sięgając po pianki poliuretanowe powinniśmy najpierw odpowiednio zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które są narażone na ewentualne zabrudzenia. Dotyczy to także naszego ciała i odzieży. W tym celu wszelkie prace budowlane najlepiej jest wykonywać w specjalnym kombinezonie lub roboczym ubraniu, którego nie będzie nam szkoda, gdy się zabrudzi. Należy także założyć rękawiczki ochronne. Czasami, mimo zastosowania wszelkich środków ostrożności, może się jednak zdarzyć tak, że pianka montażowa poplami nam ręce lub ubranie. Jak i czym najlepiej usunąć niepożądane ślady po piance?

Czym zmyć piankę montażową z rąk?

Wszelkie zabrudzenia najlepiej usuwać jak najszybciej, by nie doprowadzić do zaschnięcia i stwardnienia pianki na naszych dłoniach. Świeże ślady po piankach poliuretanowych schodzą najprościej, a skutecznie usunąć je można, np. przy pomocy specjalnych ściereczek do rąk Den Braven Bravo, które są bezpieczne i łatwe w użyciu. Wystarczy ścisnąć pojemnik u góry i ściągnąć pokrywkę z puszki. Następnie zdjąć folię zabezpieczającą oraz przewlec i wyciągnąć pierwszą chusteczkę przez otwór w pokrywce. Zabrudzone miejsce na rękach należy łagodnie przetrzeć chusteczką. Po użyciu trzeba pamiętać o szczelnym zamknięciu pokrywki. Ściereczki zawierają witaminę E i Aloe Vera oraz są przetestowane dermatologicznie. Działają bez mydła, wody i ręcznika.

Czym zmyć piankę montażową z rąk i ubrań?

Jak usunąć piankę montażową z ubrania?

Ubrania, które zostały pobrudzone pianką montażową, jest bardzo trudno doczyścić, a całkowite usunięcie zabrudzeń jest praktycznie niemożliwe. Dlatego, żeby pozbyć się niechcianych plam, musimy poczekać do całkowitego zaschnięcia piany, a następnie ostrym nożykiem usunąć możliwie jak najwięcej. Pamiętajmy, miękkiej piany nie próbujmy wycierać, gdyż w ten sposób rozetrzemy tylko zabrudzenie po powierzchni.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego