Uszczelnianie
to nasza specjalność

Co warto wiedzieć o uszczelnianiu okien

Nieszczelność okien jest wyjątkowo odczuwalna w okresie zimowym. Szczeliny mogą spowodować utratę ciepła nawet do 25%, a co za tym idzie, dyskomfort termiczny domowników i większe zapotrzebowanie na energię cieplną niezbędną do ogrzania budynku. Często dzieje się tak również w przypadku dobrych jakościowo i ciepłych okien. Wpływ na to ma niewłaściwy montaż. Dzięki odpowiednim produktom uszczelniającym łatwo można jednak uniknąć tego typu problemów. Dowiedzcie się, jak ich szukać!

W okresie grzewczym koszty utrzymania mieszkania są znacznie większe niż w wiosenno-letnich miesiącach. Wpływ mają na to nie tylko niskie temperatury panujące na zewnątrz, ale również wszelkie nieszczelności stolarki otworowej. Warto zatem, aby uniknąć dodatkowych wydatków, już wcześniej zadbać o prawidłowe uszczelnienie okien. Najnowsze modele okien gwarantują dużą izolacyjność termiczną i akustyczną przy minimalnej wymianie powietrza zachodzącej przez nawiewniki. Pamiętajmy, że jest ona konieczna dla naszego zdrowia oraz zapobiega powstawaniu pleśni. Nawet jednak przy najlepszych oknach, problemy z niekontrolowaną nieszczelnością mogą występować, gdy okno zostało nieodpowiednio osadzone. Wszelkie błędy popełnione na etapie montażu, mogą skutkować powstaniem mostków termicznych, będących jedną z głównych przyczyn strat ciepła.

Co warto wiedzieć o uszczelnianiu okien

Pianka poliuretanowa – remedium na nieszczelności

O tym, czy montaż stolarki okiennej będzie prawidłowy i wszystkie swoje walory zachowa przez cały okres eksploatacji, decydują nie tylko umiejętności ekipy montażowej, ale również, jeśli nawet nie w przeważającej części, produkty użyte do mocowania ramy okiennej. W tej roli dobrze sprawdzają się popularne pianki poliuretanowe, które tworzą trwałe, solidne i przede wszystkim szczelne wypełnienie chroniące przed mrozem, wiatrem, a nawet hałasem z zewnątrz. Wykorzystać je można do osadzenia okna i wypełnienia szczeliny pomiędzy ościeżnicą a murem. Pamiętajmy, aby wybierać produkty niskorozprężne, które nie spowodują wypaczenia ramy, jak np. jednoskładnikową półsztywną piankę PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven. Jeśli chcemy tego typu prace wykonać w okresie jesienno-zimowym musimy zwrócić uwagę, by korzystać z produktów przeznaczonych do stosowania w niskich temperaturach. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że aplikowana pianka nie straci swoich właściwości, a wykonane wypełnienie będzie w 100% spełniać swoje zadanie (PVC-Winterfoam oraz GUNFOAM WINTER  - umożliwiają prace nawet przy ujemnych temperaturach). Aby zapewnić odpowiednie parametry pracy nawet najlepszymi pianami zimowymi należy zadbać o kilka podstawowych kwestii. Temperatura otoczenia może być ujemna, natomiast temperatura butli podczas aplikacji powinna wynosić ok. 15°C. Najlepiej, więc przechowywać pianę w temperaturze pokojowej przez dobę bezpośrednio przed montażem - zbyt szybkie podgrzanie butli grozi wybuchem. Piana jednoskładnikowa utwardza się pod wpływem wilgoci atmosferycznej, której w miesiącach zimowych brakuje w powietrzu, dlatego należy pamiętać o odpowiednim zraszaniu wodą szczeliny, w którą będziemy ją aplikować. Podsumowując dobra piana, zapewnienie odpowiednich warunków i właściwy montaż to ciepłe i komfortowe pomieszczenia.

Co warto wiedzieć o uszczelnianiu okien

Dlaczego pianka poliuretanowa:

  • wyjątkowa stabilność wymiarowa
  • wysoka sprężystość, dzięki czemu wypełnienie pracuje wraz z budynkiem
  • przez długi czas nie zmienia swoich rozmiarów, utrzymując szczelność na wysokim poziomie
  • bardzo dobre właściwości izolacyjne – termiczne, akustyczne i przeciwwilgociowe
  • dobra przyczepność do większości podłoży budowlanych (betonu, tynku, drewna, stali, PCW itp.)
  • może być stosowana w kontakcie z różnymi materiałami, zarówno w przypadku powierzchni poziomych jak i pionowych, gładkich i porowatych

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego