Uszczelnianie
to nasza specjalność

Biały smar - gdzie i po co go używać?

Biały smar to środek smarujący dedykowany elementom mocno obciążonym oraz narażonym na intensywną eksploatację. Zapewnia im długotrwałą ochronę oraz dba o jak najdłuższe zachowanie parametrów technicznych w dobrym stanie. Co to takiego i dlaczego warto go stosować?

Depositphotos 19451397 m 2015 300

Skuteczny sposób na zabezpieczenie sprzętów

Specyfika skuteczności białego smaru wynika z tego, że tworzy on warstwę poślizgową, która ułatwia ruch i tym samym neutralizuje niekorzystne dla sprzętów tarcie. Swoim działaniem minimalizuje ilość awarii i napraw, co w rezultacie obniża ewentualne koszty konserwacji. Niektóre dostępne na rynku produkty tego typu wykazują bardzo wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych. Zachowują swoje właściwości w kontakcie ze słoną wodą oraz przy wahaniach temperatury od - 40°C do + 120°C (krótkookresowo nawet do + 180°C), co też znacząco zwiększa ich niezawodność.

Wykazują również działanie antykorozyjne, co korzystnie wpływa na dobrą kondycję danych sprzętów. TECTANE Biały smar idealnie nadaje się do łożysk, łańcuchów, walców, kół zębatych, hamulców, a także mniejszych elementów, takich jak zamki czy zawiasy. Nietypowy dla innych smarów kolor jest doskonale widoczny na tle sprzętów, co ułatwia wizualne kontrolowanie jego aplikacji.

bialy smar 200

 

Praktyczna aplikacja

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów smarów, np. litowe czy silikonowe. Jednym z najpraktyczniejszych wariantów jest ten w aerozolu, jak np. TECTANE Biały Smar producent Den Braven. Wersja ta sprawia, że aplikacja jest wygodna i łatwa. Dzięki swojej konsystencji pozwala stosować go na powierzchniach pionowych, bez ryzyka ściekania produktu.

Cechuje się on także ponadprzeciętną przyczepnością do podłoża, co podnosi poziom jego skuteczności. Forma aerozolu oraz precyzyjna końcówka zapewnia jednolite rozprowadzanie produktu, przez co produkt ten nadaje się również do stosowania na mniejsze elementy, np. zawiasy.

zmywacz do hamulcow tectane 250

 

Wskazówki dotyczące użycia

Podczas stosowanie białego smaru bardzo ważną rolę odgrywa przygotowanie powierzchni. Pierwszym krokiem, jaki  powinniśmy podjąć, jest dokładne oczyszczenie miejsca smarowania w celu usunięcia pozostałości po wcześniej używanych produktach. Jest to obowiązkowa czynność, która gwarantuje skuteczne działanie smaru. Pomocny może okazać przy tym środek TECTANE Zmywacz do Hamulców.

Następnym krokiem jest energiczne wstrząśnięcie butli oraz równomierne rozprowadzenie substancji z odległości 20 cm. Jeżeli podczas aplikacji zabrudzimy inne powierzchnie lub elementy, możemy oczyścić je za pomocą specjalnych ściereczek Den Braven Bravo. Do starszych zabrudzeń powinno stosować się benzynę ekstrakcyjną, która skutecznie rozpuści smar w niepożądanych miejscach.

SERWISY PRODUKTOWE

Pozycjonowanie stron Widoczni Agencja Marketingu Internetowego