Uszczelnianie to nasza specjalność
Jesteś w:   Home / Aktualności

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI
 

Akrylowanie bez tajemnic, czyli jak pracować z uszczelniaczem akrylowym

25.10.2017

» powrót

 

Usuwanie wszelkich spękań, szczelin i różnego rodzaju połączeń między materiałami budowlanymi to prace związane z wykończeniem domu. Mają na celu w głównej mierze dopracowanie estetycznych walorów pomieszczeń.

 

W pracach wykończeniowych pomogą nam z pewnością dostępne na rynku uszczelniacze akrylowe. Co więcej praca z akrylem może być łatwa, szybka i przyjemna, jeżeli tylko będziemy przestrzegać kilku zasad jego aplikacji - mówi Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven.

 

Prace wykończeniowe polegające na usuwaniu uszkodzeń, maskowaniu różnego rodzaju szczelin pomiędzy ścianą, a parapetem, ościeżnicą bądź podłogą oraz uszczelnianiu powierzchni wokół okna mają na celu nie tylko podnieść walory estetyczne wnętrza, ale również komfort codziennego życia. Dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać pomieszczenia w czystości. Te oraz wiele innych prac można wykonać za pomocą elastycznych uszczelniaczy akrylowych. Prace uszczelniające wykonane za pomocą akrylu, podobnie jak silikon solidnie i trwale uzupełnią szczeliny. Co więcej, inaczej niż w przypadku silikonów, można je bardzo łatwo pomalować farbą. Na rynku dostępne są akryle specjalnie przeznaczone do późniejszych prac malarskich. Nie będą one powodowały uszkodzeń w powłoce farby, dzięki czemu uzyskamy idealny efekt gładkiej ściany bez skaz. Dodatkowo bardzo dobrze współpracują z nietypowymi powłokami malarskimi. Firma Den Braven zastosowała innowacyjną technologię UCA w produkcji nowego produktu Akrylu Natychmiast Malowalnego. Technologia ta zapewnia bardzo dobrą kompatybilność akrylu z farbą. Dzięki temu w efekcie unikniemy wszelkich odbarwień i zniszczeń na ścianie - tłumaczy Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven.

 

ABC akrylowania

 

Akryl jest bardzo popularnym produktem stosowanym przy pracach wykończeniowych. Zawdzięcza to swojej uniwersalności. Jednak podczas używania akrylu warto pamiętać o kilku prostych zasadach jego aplikacji. Stosowanie akrylu jest bardzo proste, szczególnie, że większość z tych produktów jest dostępna na rynku w kartuszach. Takie opakowanie pozwala na precyzyjne użycie uszczelniacza za pomocą specjalnych pistoletów. Kolejnym narzędziem, które może się przydać przy akrylowaniu jest szpachelka, dzięki której wygładzimy fugi - wyjaśnia ekspert firmy Den Braven. Przed rozpoczęciem akrylowania należy przygotować do tego celu nawierzchnię. To znaczy, że trzeba oczyścić ją z kurzu, pyłków, bądź innego zanieczyszczenia z uwzględnieniem fragmentów starego uszczelniacza i farby. Kiedy mamy do czynienia z powierzchnią chłonną, zaleca się ją w pierwszej kolejności zagruntować. Masę akrylową powinno aplikować się płynnym, regularnym ruchem, przykładając końcówkę kartusza do uszczelnianego miejsca. Na sam koniec wystarczy wygładzić fugę używając do tego celu szpachelki lub palca.

 

Malowanie fug akrylowych w większości przypadków nie stanowi problemu. Jednak komfort pracy zależy także od produktu uszczelniającego, jaki wykorzystaliśmy. Akryl po wyschnięciu kurczy się i zmienia swoją objętość poprzez odparowanie wody. W efekcie zbyt szybkie pomalowanie fugi może doprowadzić do pęknięcia warstwy farby. Aby tego uniknąć należy w większości przypadków odczekać aż akryl utwardzi się i wyschnie, czyli przynajmniej 24 godziny - tłumaczy Tomasz Mazurkiewicz, ekspert firmy Den Braven. Jeżeli jednak zależy nam na jak najszybszym skończeniu pracy warto sięgnąć po Akryl Natychmiast Malowalny dostępny w ofercie firmy Den Braven. Jest to pierwszy na rynku produkt tego typu, na który można od razu po aplikacji nałożyć farbę. Jest to tak zwana metoda mokre na mokre (vet on vet) oraz również gwarancja trwałego i solidnego wypełnienia. Wszystko to za sprawą technologii, dzięki której akryl posiada znikomy skurcz i bardzo dobrze współpracuje z powłoką malarską. Co więcej fuga wykonana za pomocą Akrylu Natychmiast Malowalnego będzie odporna na rysy i spękania.

 

» powrót